Jesteś na: Aktualności / Przedsiębiorczość

Polki w biznesie mierzą wysoko

Sroka

Z raportu Komisji Europejskiej wynika, że w Unii Europejskiej w zarządach firm zasiada 16,6 proc. kobiet. Z wynikiem 10,3 proc. Polska zajmuje 20. pozycję w rankingu.

biznes, kobiety, sukces,

Ale, jak informuje Onet.pl, w Polsce jest coraz więcej kobiet sukcesu, które przełamują dotychczasowy męski monopol na stanowiskach kierowniczych. Kierują instytucjami finansowymi, klubami piłkarskimi i firmami z branży energetycznej.

Wśród 10 najważniejszych kobiet w polskim biznesie w zestawieniu portalu znalazła się Wiceprezydent Pracodawców RP i Prezes Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych Iwona Sroka (na zdjęciu powyżej).

W gronie najważniejszych kobiet biznesu, według Onetu, są również Izabella Łukomska-Pyżalska, Prezes Warty Poznań oraz Katarzyna Szczepkowska, Prezes KBC Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych.

W gronie wyróżnionych pań znalazły się również: Olga Grygier-Siddons, Prezes zarządu PwC Polska; Dorota Raben, Prezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk; Agnieszka Świergiel, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Imperial Tobacco Polska; Bożena Lublińska-Kasprzak, Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości; Małgorzata Kołakowska, Prezes ING Bank Śląski; Karina Wściubiak-Hańko, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Alchemii oraz Joanna Strzelec-Łobodzińska, Prezes Przedsiębiorstwa Obrotu Energią i Paliwami EGW.