Jesteś na: Aktualności / Przedsiębiorczość

Kobiety polskiego biznesu wyróżnione

Płeć piękna staje się silnym elementem rodzimej przedsiębiorczości. Nie tylko coraz więcej kobiet wchodzi do biznesu, coraz więcej spośród nich osiąga istotne sukcesy. Najnowsze rankingi pokazują znaczenie kobiet w polskiej gospodarce.

biznes, kobieta, ranking,

W rankingu magazynu Home &Market co roku wyłanianych jest 50 najbardziej wpływowych kobiet w Polsce, które, jak podkreślają inicjatorzy, „(…) mogą stanowić wzór dla wszystkich Polek, które chcą zrobić coś same dla siebie, ale też dla swoich najbliższych. Większość z nich nie tylko odniosła suk­ces w życiu zawodowym, ale podjęła trud połączenia go z udanym życiem osobistym (…)”.

W tym roku czołowe miejsce na liście zajęła Wicepremier i Minister Infrastruktury i Rozwoju Elżbieta Bieńkowska, druga lokata została przyznana aktorce i założycielce fundacji „A kogo?” Ewie Błaszczyk, a trzecia Wiceprezydent Pracodawców RP Iwonie Sroce.

Wśród wyróżnionych pań znalazło się więcej przedstawicielek firm należących do Pracodawców RP. W rankingu uwzgledniono również Olgę Grygier-Siddons, Prezes PwC Polska (na 8 miejscu), Ewę Małyszko, Prezes Zarządu PKP BP Bankowy PTE (na 16 lokacie), Annę Rulkiewicz, Prezes Zarządu Lux Med (27 pozycja), Beatę Jarosz, Wiceprezes Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych (47 miejsce), Joannę Nieckarz, Członek Zarządu i Dyrektor Finansowy spółki Polkomtel (49 miejsce) i Joannę Makowiecką, Wiceprezes Zarządu Polimeksu Mostostal.

Z kolei w konkursie „Sukces Pisany Szminką - Businesswoman Roku” wyróżniane przez jury zostały kobiety najbardziej kreatywne i przedsiębiorcze, zarówno te pracujące na stanowiskach kierowniczych w dużych korporacjach, jak również te prowadzące własne biznesy. W V edycji konkursu w kategorii „Korporacja” wyróżniono Prezes należących do Pracodawców RP Work Service oraz Baby&Care Ewę Misiak.